Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 44749335
Kort fortalt. A-liga A/S har CVR-nummer 44749335 og er registreret som aktieselskab, startet 27. marts 2024. Adressen i CVR er D B U Allé 1, 2605 Brøndby. Branche: Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter. Status: aktiv.
D B U Allé 1, 2605 Brøndby
Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
27. mar. 2024 –
Virksomhedens levetid
CVR 44749335 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
A-liga A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Sladata · CVR 44749335 · A-liga A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
A-liga A/S har CVR-nummer 44749335.
A-liga A/S er registreret i CVR på adressen D B U Allé 1, 2605 Brøndby.
A-liga A/S blev startet 27. marts 2024 ifølge CVR.
A-liga A/S er registreret i branchen Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter (branchekode 932990).
A-liga A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter · 932990
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
D B U Allé 1, 2605 Brøndby
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
27. mar. 2024
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Sladatas side for A-liga A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
FC Midtjylland Kvindefodbold ApS
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
A-liga A/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
AGF Kvindefodbold ApSSelskab · CVR 41498994
BRØNDBYERNES I.F. FODBOLD A/SSelskab · CVR 83933410
FC Midtjylland Kvindefodbold ApSSelskab · CVR 44257262
5 tidligere ejere vises ikke.
Anne Kjeldsen JensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 31. dec. 2025
Christian BarrettPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 27. mar. 2024
Dan HammerPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 31. dec. 2025
Erik Brøgger RasmussenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 27. mar. 2024
10 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 24. okt. 2026, 22.39.45, virksomheden opdateret i CVR 8. sep. 2026, 11.23.52. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
FC NORDSJÆLLAND A/SSelskab · CVR 24257703
FORTUNA HJØRRING A/SSelskab · CVR 20587105
HB Køge Kvindefodbold ApSSelskab · CVR 45484335
Kolding IF Fodbold ApSSelskab · CVR 39250330
OB Q ApSSelskab · CVR 42611603
DANSK BOLDSPIL-UNIONSelskab · CVR 21299014
Frederik Kjærgård LundPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 27. mar. 2024
Katja MoesgaardPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 27. mar. 2024
Mette Bach KjærPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 27. mar. 2024
Thorina-Joy SchroeterPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 16. feb. 2026
Troels BechPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 3. feb. 2026
Marie GrevePerson
Direktion · DIREKTØR · siden 1. jan. 2025
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 24. okt. 2026, 22.39.45. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2024–2025Årets resultat
35.164 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 27. mar. 2024 – 30. jun. 2025 | 35.164 |
Soliditet · beregnet ultimo 2024–2025
10,7 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2024–2025
112 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2024–2025 · 27. mar. 2024 – 30. jun. 2025
Offentliggjort 13. jan. 2026
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗