Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 44685841
Kort fortalt. Artha Projekter P/S har CVR-nummer 44685841 og er registreret som kommanditaktieselskab/Partnerselskab, startet 7. marts 2024. Adressen i CVR er Strandvejen 58, 3, 2900 Hellerup. Branche: Investering for egen regning. Status: aktiv.
Strandvejen 58, 3, 2900 Hellerup
Investering for egen regning
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Kommanditaktieselskab/Partnerselskab
Virksomhedsform
7. mar. 2024 –
Virksomhedens levetid
CVR 44685841 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Artha Projekter P/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Sladata · CVR 44685841 · Artha Projekter P/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Artha Projekter P/S har CVR-nummer 44685841.
Artha Projekter P/S er registreret i CVR på adressen Strandvejen 58, 3, 2900 Hellerup.
Artha Projekter P/S blev startet 7. marts 2024 ifølge CVR.
Artha Projekter P/S er registreret i branchen Investering for egen regning (branchekode 649910).
Artha Projekter P/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Kommanditaktieselskab/Partnerselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Investering for egen regning · 649910
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Strandvejen 58, 3, 2900 Hellerup
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
7. mar. 2024
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Sladatas side for Artha Projekter P/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 24. okt. 2026, 20.19.49. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
ANPARTSSELSKABET AF 11. JUNI 1997
Kapital 10–14,99 %
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
+6 flere i listen nedenfor
Artha Projekter P/S
Ejer andele i
Kapital 5–9,99 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
ANPARTSSELSKABET AF 11. JUNI 1997Selskab · CVR 82496912
Henrik JespersenPerson
HJ INVEST HOLDING ApSSelskab · CVR 32932185
1 tidligere ejer vises ikke.
Jan Severin SølbækPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 7. mar. 2024
Klaus Thorsten Wollesen LundPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 7. mar. 2024
Kristoffer Emil EriksenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 7. mar. 2024
Klaus Thorsten Wollesen LundPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 7. mar. 2024
Artha Vallø Strand A/SSelskab · CVR 41107235
Kapital 5–9,99 % · stemmer 5–9,99 % · siden 15. mar. 2024
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 24. okt. 2026, 20.19.50, virksomheden opdateret i CVR 2. dec. 2025, 14.28.47. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
JULIANA INVEST A/SSelskab · CVR 21778796
KUDSK INVEST ApSSelskab · CVR 31163005
MCJ HOLDING ApSSelskab · CVR 21321974
PILGREN ApSSelskab · CVR 15290242
RUD CHRISTENSEN HOLDING ApSSelskab · CVR 25799178
SØLBÆK HOLDING ApSSelskab · CVR 32763324
TRENT HOLDING ApSSelskab · CVR 28486162
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
599.249 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 7. mar. 2024 – 31. dec. 2024 | 5.363.330 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 599.249 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
99,5 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
8.259,4 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 24. jun. 2026
2024 · 7. mar. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 30. jun. 2025
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.