P-nummer 1023986953 · aktiv
FABLE INVEST ApS
Tilknyttet CVR 39890968: 25. sep. 2018 · ingen slutdato oplyst
Ulrikkenborg Alle 61, 2800 Kongens Lyngby
Søg ejendom på denne adresse
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 39890968
Kort fortalt. FABLE INVEST ApS har CVR-nummer 39890968 og er registreret som anpartsselskab, startet 25. september 2018. Adressen i CVR er Ulrikkenborg Alle 61, 2800 Kongens Lyngby. Branche: Investering for egen regning. Status: aktiv.
Ulrikkenborg Alle 61, 2800 Kongens Lyngby
Investering for egen regning
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
25. sep. 2018 –
Virksomhedens levetid
CVR 39890968 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
FABLE INVEST ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Sladata · CVR 39890968 · FABLE INVEST ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
FABLE INVEST ApS har CVR-nummer 39890968.
FABLE INVEST ApS er registreret i CVR på adressen Ulrikkenborg Alle 61, 2800 Kongens Lyngby.
FABLE INVEST ApS blev startet 25. september 2018 ifølge CVR.
FABLE INVEST ApS er registreret i branchen Investering for egen regning (branchekode 649910).
FABLE INVEST ApS har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Investering for egen regning · 649910
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ulrikkenborg Alle 61, 2800 Kongens Lyngby
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
25. sep. 2018
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Sladatas side for FABLE INVEST ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 5–9,99 %
+6 flere i listen nedenfor
FABLE INVEST ApS
Ejer andele i
Kapital 33,33–49,99 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
IDSeed ApSSelskab · CVR 43578545
Ley Holding ApSSelskab · CVR 42650064
SPITFIRE HOLDING ApSSelskab · CVR 29178909
10 tidligere ejere vises ikke.
Christian Bjerre KuskPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 25. sep. 2018
Jinping ZhangPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 25. sep. 2018
Kjeld Anker PedersenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 13. apr. 2022
Kristian Busk MouritzenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 25. sep. 2018
2 tidligere ledelsesroller vises ikke.
FableWood ApSSelskab · CVR 38222376
Kapital 33,33–49,99 % · stemmer 33,33–49,99 % · siden 22. dec. 2020
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 24. okt. 2026, 23.42.04, virksomheden opdateret i CVR 2. okt. 2026, 00.32.42. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 24. okt. 2026, 23.42.04. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
1 af 1 registrerede P-enheder · side 1 af 1
P-nummer 1023986953 · aktiv
Tilknyttet CVR 39890968: 25. sep. 2018 · ingen slutdato oplyst
Ulrikkenborg Alle 61, 2800 Kongens Lyngby
Søg ejendom på denne adresseANPARTSSELSKABET UNINEBSelskab · CVR 28680406
Bjerre Kusk Holding ApsSelskab · CVR 37460451
BUSK MOURITZEN HOLDING ApSSelskab · CVR 34089353
Bøgehøj Invest ApSSelskab · CVR 38145193
Huus Capital ApSSelskab · CVR 43073311
Mogens Jensen Finans ApSSelskab · CVR 43196944
SpadeA Holding ApSSelskab · CVR 38181459
Lisbeth RiggelsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 13. apr. 2022
Michael Drest NielsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 24. jun. 2024
Michael Lindal OvergaardPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 24. jun. 2024
Mogens Ahrens JensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 13. apr. 2022
Morten Gjørup AndersenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 25. maj 2023
Peter Michael Højgrav-HuusPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 13. apr. 2022
Peter Søllingvraa VillumsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 25. maj 2023
Thomas Black-PetersenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 25. sep. 2018
Tobias LeyPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 13. apr. 2022
Tommy Bøgehøj NielsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 25. sep. 2018
Thomas Black-PetersenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 25. sep. 2018
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
-6.870 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 25. sep. 2018 – 31. dec. 2019 | -47.877 |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | -54.326 |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | -9.154 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | -31.442 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | -27.152 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | -7.054 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | -6.870 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
99,9 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
6,2 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 25. jun. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 29. jun. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 28. jun. 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 19. jun. 2023
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 26. jun. 2022
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 17. jun. 2021
2018–2019 · 25. sep. 2018 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 8. sep. 2020
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗