Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 13996830
Kort fortalt. SUPERLIGAEN A/S har CVR-nummer 13996830 og er registreret som aktieselskab, startet 1. marts 1990. Adressen i CVR er D B U Allé 1, 2605 Brøndby. Branche: Erhvervs- og arbejdsgiverorganisationers aktiviteter. Status: aktiv.
D B U Allé 1, 2605 Brøndby
Erhvervs- og arbejdsgiverorganisationers aktiviteter
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
1. mar. 1990 –
Virksomhedens levetid
CVR 13996830 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
SUPERLIGAEN A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Sladata · CVR 13996830 · SUPERLIGAEN A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
SUPERLIGAEN A/S har CVR-nummer 13996830.
SUPERLIGAEN A/S er registreret i CVR på adressen D B U Allé 1, 2605 Brøndby.
SUPERLIGAEN A/S blev startet 1. marts 1990 ifølge CVR.
SUPERLIGAEN A/S er registreret i branchen Erhvervs- og arbejdsgiverorganisationers aktiviteter (branchekode 941100).
SUPERLIGAEN A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Erhvervs- og arbejdsgiverorganisationers aktiviteter · 941100
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
D B U Allé 1, 2605 Brøndby
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
1. mar. 1990
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Sladatas side for SUPERLIGAEN A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 24. okt. 2026, 22.40.21. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
+8 flere i listen nedenfor
SUPERLIGAEN A/S
Ejer andele i
Kapital 33,33–49,99 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
AGF A/SSelskab · CVR 83839910
BRØNDBYERNES I.F. FODBOLD A/SSelskab · CVR 83933410
FC MIDTJYLLAND A/SSelskab · CVR 31576156
9 tidligere ejere vises ikke.
Claus Kjær Agerskov ChristensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 29. okt. 2021
Claus SteinleinPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jul. 2012
Dan HammerPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 23. jan. 2025
Henrik Normann TønderPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. nov. 2023
89 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Matchday Production A/SSelskab · CVR 44227657
Kapital 33,33–49,99 % · stemmer 33,33–49,99 % · siden 8. aug. 2023
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 24. okt. 2026, 22.40.21, virksomheden opdateret i CVR 30. sep. 2026, 00.23.59. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
FC NORDSJÆLLAND A/SSelskab · CVR 24257703
FODBOLD CLUB FREDERICIA 1991 ApSSelskab · CVR 27263496
ODENSE SPORT & EVENT A/SSelskab · CVR 71172112
PARKEN SPORT & ENTERTAINMENT A/SSelskab · CVR 15107707
RANDERS FC A/SSelskab · CVR 83940816
Silkeborg IF A/SSelskab · CVR 26397731
SØNDERJYSKE FODBOLD A/SSelskab · CVR 31588111
VB ALLIANCEN A/SSelskab · CVR 31085179
VIBORG F.F. PROF. FODBOLD A/SSelskab · CVR 83073713
Jacob Holmlund LauesenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 30. okt. 2024
Jacob Kjeldsen NielsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 27. okt. 2015
Markus Kristoffer HansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 5. nov. 2024
Mikkel JønsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 15. feb. 2026
Morten JensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 29. okt. 2021
Stig PedersenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 28. okt. 2025
Søren Raun PedersenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 23. apr. 2019
Thomas ChristensenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 9. okt. 2008
Claus Peter ThomsenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 9. okt. 2008
Økonomi · Officielle årsrapporter
Den nyeste rapport kunne ikke bruges i grafen. De viste hovedtal tilhører den valgte, ældre periode. Udtrækket er afgrænset; flere rapporter kan findes hos Virk. Rapportlinks og de øvrige tal er bevaret.
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2022–2023Årets resultat
-2.220 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 1. jul. 2017 – 30. jun. 2018 | 8.208 |
| 1. jul. 2018 – 30. jun. 2019 | 1.805 |
| 1. jul. 2019 – 30. jun. 2020 | 962 |
| 1. jul. 2020 – 30. jun. 2021 | -977 |
| 1. jul. 2021 – 30. jun. 2022 | -648 |
| 1. jul. 2022 – 30. jun. 2023 | -2.220 |
| 1. jul. 2023 – 30. jun. 2024 | Ikke oplyst |
| 1. jul. 2024 – 30. jun. 2025 | Ikke oplyst |
Soliditet · beregnet ultimo 2022–2023
4,3 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2022–2023
104,5 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2024–2025 · 1. jul. 2024 – 30. jun. 2025
Offentliggjort 3. nov. 2025
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2023–2024 · 1. jul. 2023 – 30. jun. 2024
Offentliggjort 11. nov. 2024
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2022–2023 · 1. jul. 2022 – 30. jun. 2023
Offentliggjort 3. nov. 2023
2021–2022 · 1. jul. 2021 – 30. jun. 2022
Offentliggjort 10. nov. 2022
2020–2021 · 1. jul. 2020 – 30. jun. 2021
Offentliggjort 19. nov. 2021
2019–2020 · 1. jul. 2019 – 30. jun. 2020
Offentliggjort 12. nov. 2020
2018–2019 · 1. jul. 2018 – 30. jun. 2019
Offentliggjort 12. nov. 2019
2017–2018 · 1. jul. 2017 – 30. jun. 2018
Offentliggjort 8. nov. 2018
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗